SERWIS INFORMACYJNY:
RAIDEN ( AURAL PLANET , SUNDIAL) INFORMUJE

"Londyńskie  wydawnictwo Milllenium Records LTD  zalicencjonowało utwór projektu  Sundial pt. "Sunfruits Avenue" pochodzący z płyty "Metabasis" (Flow Recs - Portugalia) na  nadchodzącą  kultową kompilację transową GOA 2007, której ogólnoświatowa premiera odbędzie sie w styczniu przyszłego roku. Brytyjskie Millenium Records to jeden z filarów ówczesnej sceny muzyki elektronicznej,a jego wydawnictwa przezentowane są min. na Ibizie przez takich Djów jak Carl Cox czy John Flemming. Ponadto skład ekipy Sundial zasilił Vladislav Isaev (Scann-Tec), który piastował będzie stanowisko gościnnego muzyka i DJa Sundial. Przypominamy, że Vladislav odpowiedzialny jest za remix utworu "Together, We Are...", który ukazał się niedawno na ambientowo - chilloutowej kompilacji "Fahrenheit Project Part 6" (Ultimae Records - Francja).Warto wspomnieć, że we wrześniu nowy utwór projektu Sundial pt. "Sacred Plants" zagościł na niemieckiej kompilacji "Downbeat Liquid" nakładem Chillcode Music Verlag."
Wiecej informacji na www.sundial.pl

SATOKO FUJII QUARTET W FIRLEJU !

W czwartek, 9 listopada (!!) we wrocławskim Firleju wystąpi SATOKO FUJII QUARTET !!

SATOKO FUJII - pianistka, absolwentka prestiżowej Boston Berklee College of Music jest jedną z najciekawszych postaci awangardowego jazzu. Zaczęła grać już w wieku 4 lat. Klasyczne wykształcenie muzyczne zdobywała przez kolejnych 16, ale kiedy odkryła w sobie wrodzoną skłonność do improwizacji - zainteresowała się jazzem. Szlify zdobywała w najlepszych klubach Japonii i USA, a do jej nauczycieli należą George Russell, Cecil McBee i Paul Bley. Jej trzy autorskie płyty w składach orkiestrowych Billboard określił mianem absolutnych szczytów współczesnego warsztatu kompozytorskiego.
Nagrała kilkanaście autorskich płyt: od projektów solowych, poprzez duety (z Natsuki Tamurą, pianistą Paulem Bleyem czy wiolonczelistą Markiem Feldmanem), w trio z Markiem Dresserem i Jimem Blackiem, ze swym japońskim sekstetem, aż po duże big bandy.

Satoko wystapi w towarzystwie:

TATSUYA YOSHIDA - perkusista - założyciel The Ruins określanej jako najbardziej progresywny i nowatorski zespół na świecie, łączcy muzyczną wirtuozerię, rockową energię z improwizacją.

NATSUKI TAMURA - trębacz - na stałe występuje w orkiestrze, sekstecie i duecie Satoko. Podobnie jak ona, łączy naturalny liryzm z poszukiwaniami nowych możliwości dźwiękowych i strukturalnych.

TAKEHARU HAYAKAWA - basista - od wielu lat członek kwartetu Kazutoki Umezu, często występował w zespołach Johna Zorna oraz czołowych japońskich muzyków z kręgu awangardy


09.11.06, Wrocław, Firlej
godz. 20:00
bilety: 30pln, w dniu koncertu 40pln.

POLECAMY !!!

FAUST W KRAKOWIE

AUDIOTONG EVENT 09:
FAUST
live in Kraków

Absolutna legenda muzyki rockowej i awangardowej, niemiecki zespół FAUST przyjeżdża na swój pierwszy i jedyny koncert w Polsce. 15 listopada 2006 roku grupa wystąpi w krakowskim klubie Loch Ness, a ten niepowtarzalny i z wielu powodów wyjątkowy koncert zostanie zarejestrowany i wydany w postaci płyty winylowej i CD.
Faust to twórcy krautrocka, ikonoklaści muzyki poszukującej i eksperymentalnej, jeden z najważniejszych zespołów muzycznych XX wieku.
Na początku lat 70. wspólnie z zespołami Can i Kraftwerk stworzyli zupełnie nowe oblicze muzyki rockowej, nadali jej powagę eksperymentu godnego kompozytorów klasycznych i wyciągnęli ją z szufladki „muzyka rozrywkowa”.
Przez lata poszukiwań zdobyli miano jednego z najbardziej wpływowych zespołów XX
wieku, do inspiracji ich twórczością przyznawali się twórcy tej rangi co Joy Division, Brian Eno, Einsturzende Neubauten, Cabaret Voltaire czy My Bloody Valentine.
Do dzisiaj mają rzesze wiernych fanów (lub raczej zagorzałych wielbicieli), ich muzyka nie zestarzała się, a sami artyści dowodzą swych nadzwyczajnych umiejętności podczas koncertów, na które zawsze przychodzą tłumy słuchaczy.
„Faust to już legendarna grupa niemiecka, która zaliczana jest do klasyki muzyki
awangardowej. Muzyka proponowana przez Faust to konglomerat elektronicznego rocka i muzyki klasycznej – pisał o zespole Henryk Palczewski. - Zespół Faust jest powszechnie uważany za protoplastę awangardy rockowej. Jednak należy stwierdzić, że twórczość jego wykracza poza rozumienie słowa "poszukiwanie". Jego muzyka jest w pełni świadoma i nie jest to błądzenie, które tak często towarzyszy poszukiwaniu. Jest to forma w pełni wykrystalizowana, zamknięta. Awangardowość sztuki Faust jest naturalną konsekwencją świadomości artystycznej a nie wymyślonej postawy "poszukiwaczy".

W Krakowie Faust wystąpi w składzie:

Jean-Hervé PERON ... voice, bass, guitar, trumpet...
Zappi W. DIERMAIER ... voice, percussions, drums....
Amaury CAMBUZAT ... guitar, voice, piano

FAUST LIVE IN KRAKÓW
15.11.2006
Klub Loch Ness
ul. Warszawska 15
godz. 20.30

bilety: 40 pln
przedsprzedaż biletów w klubie od 6 listopada oraz na www.audiotong.net

Polecamy!

SAYAG JAZZ MACHINE W STODOLE

Wyjątkowy mix drum'n'bass, jungle i jazzu w wykonaniu Sayag Jazz Machine!

Ten sekstet to jeden z najbardziej strzeżonych sekretów francuskiej sceny electro-jungle. Założony w Paryżu w 1998 roku, rozpala sale koncertowe swą zmysłową mieszanką jungle, drum 'n' bass, jazzu, bossa nova oraz hip hopu. Sayag Jazz Machine zestawiają ze sobą maszyny oraz tradycyjnego jazzowego instrumentarium, tworząc niespotykane, wibrujące brzmienie który czyni z nich jeden z najbardziej popularnych żywych zespołów we Francji. W 2001 roku wydali swój pierwszy album "Test pressing" a następnie, trzy lata później "Anachromic".

Zespół wystąpi w składzie:

Christophe Vermand - programowanie
Vincent Roudaut - maszyny
Nicolas Scheid - saksofon / flet
Pierre-Yves Le Jeune - kontrabas
Charly Sy (aka Unkl' Benz) - scratche
Laurent Meunier - wizualizacje.

01.12.2006 - Warszawa, STODOŁA

NOWE GDAŃSKIE BRZMIENIA

Kwartludium gra nowe utwory kompozytorów gdańskich.
3 listopada w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku wystąpi znakomity gdańsko-warszawski zespół Kwartludium, specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej. W programie koncertu pt. Nowe gdańskie brzmienia znajdują się utwory kompozytorów związanych z Gdańskiem: Wojciecha Blecharza, Marka Czerniewicza, Marzeny Komsty, Radosława Łuczkowskiego, Anny Pęcherzewskiej, Elżbiety Sikory i Agnieszki Stulgińskiej – przedstawiona więc zostanie panorama najnowszych osiągnięć gdańskich twórców. Większość zaprezentowanych tego wieczoru kompozycji powstała specjalnie dla Kwartludium. Koncert (zorganizowany przez Oddział Gdański Związku Kompozytorów Polskich i Nadbałtyckie Centrum Kultury) rozpocznie się o godzinie 19.00, wstęp wolny.

UNSOUND 2006

UNSOUND feat. Radio Simulator | Kraków / Bytom
14 - 26 listopada 2006 | www.unsound.pl

Unsound Festival już po raz czwarty zaaplikuje krakowskiej publiczności elektroniczny zastrzyk zanim miasto zapadnie w zimowy sen. W tym roku Unsound rozszerzył swoją działalność poza Kraków, organizując część festiwalu w Bytomiu, centrum industrialnego Śląska. Współorganizowany przez krakowski Goethe Institut, Fundację Pauza i Galerię Kronika festiwal zaprosił blisko 40 artystów z Polski i zagranicy, którzy zagrają w najciekawszych miejscach nocnej mapy Krakowa i w bytomskiej Kronice. W programie znalazło się miejsce zarówno dla nastawionych na eksperyment koncertów, jak i szalonych imprez.
Tradycyjnie obok czołowych artystów sceny europejskiej elektroniki znajdą się
nietuzinkowi twórcy poruszający się na granicach różnych gatunków, eksploratorzy
dźwiękowych ziemi niczyich.
Świeżych brzmień z pewnością nie zabraknie, festiwal wychodzi bowiem poza
standardy współczesnej elektroniki tworząc mieszankę zaskakujących połączeń
muzycznych gatunków i nowatorskich brzmień. Wydarzeniom muzycznym towarzyszyć będą prezentacje, performance i instalacje video.
www.unsound.pl

Mocna premiera w 2.47 Records

"Pojawienie się cztery lata temu na polskiej scenie elektronicznej grupy Husky wraz z albumem „Czy słyszysz?”, okazało się małą sensacją. Śpiewająca DJ Patrisia i tworzący podkłady muzyczne Jacek Dojwa już na swej debiutanckiej płycie zaprezentowali potencjał muzyczny i tekstowy, daleko wykraczający poza krajową szarzyznę. Pasjonujący rozwój talentu tej pary potwierdza długo oczekiwany drugi krążek Husky – „Zgadnij”. "
więcej informacji: http://www.2-47records.com

LEWEL w BIAŁYMSTOKU

31 października w białostockim klubie Metro wystąpi projekt LEWEL.

LEWEL
to projekt eksplorujacy przestrzenie szeroko pojmowanej muzyki elektronicznej i sztuki wideo. Elektroniczne geste struktury, samplerowe eksperymenty, darkambientowe tla i niepokojaca atmosfera laczy sie z surowa sila spreparowanych postindustrialnych dzwiekow i video performancem.
Lewel wystapi w nastepujacym skladzie:
Marcin Arendt (sampler,syntezator i inne generatory)
Maciek Borecki aka Nutopia (syntezatory, automat)
Michal Fiedorowicz aka Monoscope (live video performance)

Po koncercie impreza
Muzik Fantastique party (industrial electronic beatz) prowadzona przez MEFISTO BRADAS.

31.10.2006, Klub Metro
ul. Białówny 9a, Białystok
godz. 21.00

www.myspace.com/lewelmuzik

AVANT FESTIVAL w gdańskim Żaku.

Wydawnictwo płytowe TONE INDUSTRIA zaprasza w dniach 29-30.10.2006  na
AVANT FESTIVAL, Międzynarodowe Spotkania Muzyczne, Gdańsk 2006

Koncerty odbędą się w Klubie Żak współorganizatora Festiwalu, w Gdańsku  przy ul Grunwaldzkiej  195/19.
Dyrektorem artystycznym Avant Festival jest Kostas Georgakopulos (Tone Industria).
 

Program Festiwalu:
29.10.2006 - g. 19.00

--Pulsarus
Dominik Strycharski - zelektronizowane flety , wokal, elektronika / Jakub Rutkowski - bębny akustyczne i elektroniczne / Aleksander Papierz - saksofony 


--Matthew Shipp solo - piano


--Trio X 
Joe McPhee - sax / Jay Rosen - drums / Dominic Duval - bass

 
30.10.2006 - g. 19.00

--Kostas New Progrram Project 
Kostas Georgakopulos - głos, things, / Wojtek Dobrowolski - gitara / Kuba Rutkowski - perkusja / Dominik Strycharski -  flety, elektronika / Alek Korecki - saksofon / Olek Papierz - saksofon /

 
--Marc Ribot  „Spiritual Unity” 2006
Marc Ribot - guitar / Roy Cambell - trumpet, flugelhorn / Chad Taylor - drums / Henry Grimes - bass 

Z'EV i HATI W TRASIE

Z'EV i HATI - drugi raz na wspólnej trasie koncertowej:

3.11.2006 - Kraków, Festiwal Audio Art, Galeria Krzysztofory, ul. Szczepańska 2,  godz. 21.00, wstęp wolny; www.audio.art.pl
4.11.2006 - Warszawa, Aurora, ul. Dobra 33/35, godz. 19.30, bilet: 15 zł, www.aurora.waw.pl
5.11.2006 - Toruń, Piwnica Pod Aniołem, Rynek Staromiejski, godz. 20.30, bilet: 10 zł, www.podaniolem.art.pl
7.11.2006 - Berlin, Galerie scherer8, Schererstraße 8; godz. 21.00, bilet: 5 euro, (Z'EV + HATI + SUDDEN INFANT), www.scherer8.de
8.11.2006 - Berlin, Zentrale Randlage e.V.,Schönhauser Allee 172, godz. 21.00, bilet: 5 euro, (Z'EV + HATI + MARCELO AGUIRRE + SAM ASHLEY), www.zentrale-randlage.de

Polecamy...

znalezionych: 303 na 31 stronach
<<< poprzednia -   12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22   - następna >>>
 
POLECAMY: