SERWIS INFORMACYJNY:
Siódemki.com wydają CD JAH FREE

Jeszcze w sierpniu 2006 roku, nakładem wytwórni Siódemki.com ukaże się nowa edycja albumu „Pillar Of Salt”, który jest efektem współpracy Jah Free (legenda dub’u z Wielkiej Brytanii) oraz międzynarodowego grona wokalistów. Fani ciężkiego dubu nie powinni być zawiedzeni!
Składanka została wydana w formie albumu „one riddim” - jest to formuła zapożyczona z jamajskiej tradycji muzycznej. Polega na wykorzystaniu jednego podkładu przez kilku wokalistów, z których każdy prezentuje własną interpretację utworu.
Na korzennym, dubowym podkładzie gwiazdy brytyjskiego dubu Jah Free, swoje wersje nagrali m.in. Fitta Warri (Jamajka, znany ze współpracy z Zion Train i Abassi All Stars) i Gary James (Wielka Brytania, MC śpiewający z Jah Free) oraz niemiecki wokalista dancehallowy Volkanikman. Do nich dołączyli artyści z czołowych polskich soundsystemów. W efekcie powstał album ciekawy i różnorodny, jednakże wyjątkowo spójny.
Do tej pory album był dostepny jedynie na płycie winylowej (LP). Wersja CD została wzbogacona o nowe, niepublikowane dotąd wersje wokalne polskich wokalistów oraz samego Jah Free. Oprócz wszystkich utworów z „czarnego krążka” usłyszycie także Jah Free, Pablopavo (Vavamuffin, Zjednoczenie), Rastucha (Paprika Korps, Duberman), Globymana oraz zupełnie nowy mix utworu Olimonoli.
Jah Free działa na brytyjskiej scenie reggae i dub od przeszło 20 lat. Rozpoczynał swoją karierę w zespołach Tallowah i Bushfire, gdzie przez kilkanaście lat doskonalił swoje umiejętności muzyka i realizatora dźwięku. Oprócz kilkunastu singli 7” i 12” (z których niektóre osiągneły status hitów - wystarczy wspomnieć „Vampyre” czy „Rod Of Correction”) wydał trzy albumy - „Outernational Dub Convention” i „Breaking Out” nakładem wytwórni Universal Egg, zaś ostatni - „Unity”, jego własnego labelu Jah Free Music. 
http://www.siodemki.com


JAZZGA ZAPRASZA

ON AIR:

#1 on air live: Robotobibok, Puch, Dron't Shelest
#2 deepmix moscow radio on tour: SCSI-9 live, Etiop live, Deckard live, Rate

Projekt "On Air" realizowany w ramach Festiwalu Dialogu Czterech Kultur łączący twórczości muzyków tworzących współczesną scenę muzyki elektronicznej i instrumentalnej. W pierwszej części, odbywającej się na dziedzińcu klubu Jazzga, zaprezentują swoją twórczość muzycy z łódzkiego zespołu Puch, berlińskiego zespołu Don't Shelest oraz wrocławskiego zespołu Robotobibok.

Twórczość tych zespołów to kompilacja różnych inspiracji kulturowych i muzycznych. Otwartość muzyków na jazz, muzykę poważną, elektronikę, muzykę eksperymentalną i czerpanie z nich inspiracji nie pozwala na zaszufladkowanie muzyki tych zespołów w żadnym określonym nurcie.

Część druga - deepmix moscow radio on tour:
Moskiewski projekt SCSI-9 to Anton Kubikov i Maxim Milyutenko. Są najbardziej znanym duetem producentów z Rosji. Od końca lat 90 tworzą elektroniczną scenę klubową Moskwy. Blisko związani z radiem www.deepmix.ru, a także z niezliczonymi projektami muzycznymi. Do tej pory wydali przeszło 25 produkcji, które pojawiły się na licznych składankach i w remiksach wielu znakomitych postaci, takich jak Wighnomy Bros czy Robag Wruhme.

Poza ich występem na scenie klubowej zagra czołówka producentów polskiej sceny muzyki elektronicznej:
Etiop - eksperymentuje z wieloma gatunkami muzyki. W jego elektronicznych produkcjach stara szkoła spotyka nową szkołę. Wirtuozersko żongluje starymi jazzowo-funkowo-disco-soulowymi samplami, osadzając je w ultranowoczesnych micro-tech-housowych rytmach.

Deckard - związany z net-labelem www.site-rec.com - wychowany na tradycyjnej berlińskiej elektronice lat 70-tych (Tangerine Dream, Klaus Schulze, Ashra) - wraz z rozwojem swoich zainteresowań zaczął słuchać nowych brzmień. Obecnie interesuje się szeroko pojętą elektroniką.

Dj Rate - jego sety to dawka solidnego parkietowego electro-tech-house.

Deepmix moscow radio www.deepmix.ru to najbardziej znana internetowa rozgłośnia radiowa w Rosji. Od 2002 roku promuje zarówno lokalnych, rosyjskich dj"ów, jak i zagraniczne wytwórnie. Deepmix.ru prezentuje nowoczesne brzmienia w klubowej elektronice na "falach" www.deepmix.ru można usłyszeć koncerty oraz dj sety artystów z całego świata. On air będzie transmitowany na żywo w Deepmix Moscow Radio.

09.09.2006 Jazzga, Łodź (Piotrkowska 17), godz. 19.00

www.jazzga.info

Saadet Türköz i Hans Koch "Song Dreaming"

08.09.2006 roku w Ruinach Zamku Krzyżackiego (letnia scena torunskiej Piwnicy Pod Aniołem) wystąpi jedna z najważniejszych obecnie wokalistek wspólczesnej światowej sceny impro Saadet Türköz. Urodzona w Turcji, ale o korzeniach Kazachskich i od ćwierć wieku mieszkająca w Szwajcarii pieśniarka łączy tradycje wokalistyki swoich korzeni z najświeższymi odkryciami improwizatorów avant-jazzu.
W marcu ukazała się jej najnowsza, nagrana w Kazachstanie i Chinach płyta "Urumchi" wydana przez szwajcarski INTAKT. Wspólpracowała z takimi tuzami awangardy jak Elliot Sharp, Fred Frith, Martin Schütz, Miya Masaoka, Ikue Mori, Mark Dresser,  Makigami Koichi i inni. Nagrywa solo, w duetach i większych składach. Piękna kobieta o niezwykłym głosie i ekspresji. Towarzyszyć jej będzie legenda  szwajcarskiej sceny jazz-impro Hans Koch. Saksofonista od lat lączy techniki samplingu i elektronike z żywym brzmieniem instrumentów dętych. Podpora tria Koch-Schütz-Studer grał ze wszystkimi od Cecila Taylora do Freda Fritha i Jim'a O'Rourke.

Wstęp wolny.

GAZ-ETA NR 46

Sierpniowe recenzje już dostępne!!
Ponad 70 tekstów, m.in.: Peeping Tom, Thom Yorke, Hati, Nitzer Ebb, Mummer, Current 93, Midlake, Atari Teenage Riot, Luc Ferrari, John Peel and Sheila, Carnival Skin, wywiady...

www.gaz-eta.vivo.pl/gaz-eta/recenzje

KONCERTY HATI

05.08.2006 - Warszawa, Barka Herbatnik, port Czerniakowski (+eRefeN/Amnesia);
11.08.2006 - Toruń, Kino Orzeł, w ramach Bulwaru Sztuki;
07.09.2006 - Ciechocinek, Festiwal "Depresja";
13.09.2006 - Toruń, w ramach Targów Nowej Sztuki (HATI RMS + ERROR, wejście tylko na zaproszenia);
14.09.2006 - Toruń, w ramach Targów Nowej Sztuki (HATI RMS + ERROR);
22.09.2006 - Bydgoszcz, Klub Mózg (HATI RMS + ERROR)

Czytaj recenzje płyt HATI z GAZ-ETY oraz wywiad z HATI (z Darkiem Wojtasiem), który przeprowadził Paweł Gzyl:
www.gaz-eta.vivo.pl/gaz-eta/recenzje/gazeta.php?nr=43&id=w_1
- HATI vs. Z'EV #1: www.gaz-eta.vivo.pl/gaz-eta/recenzje/gazeta.php?nr=43&id=28
- HATI "Zero Coma Zero":
www.gaz-eta.vivo.pl/gaz-eta/recenzje/gazeta.php?nr=29&id=34

Recenzja płyty Mantra-I: Prehistory of HATI: Vol. 1 w nadchodzącym, sierpniowym numerze GAZ-ETY.

OFF FESTIVAL W MYSŁOWICACH

OFF FESTIVAL w Mysłowicach - 18-20 Sierpnia 2006

W dniach 18 - 20 sierpnia w Mysłowicach odbędzie się OFF FESTIVAL, którego dyrektorem artystycznym jest Artur Rojek z Myslovitz. Na kąpielisku Słupna zagra czołówka polskiej sceny alternatywnej, ponad 30 kapel w tym: Skalpel, Pustki, Cracow Klezmer Band, Oszibarack, Kanał Audytywny, Łąki Łan, Robotobobibok, The Car Is On Fire, Mitch & Mitch, Silver Rocket, Apteka, T.Love, Lech Janerka, John Porter i Nieprzyzwoity Zespół, Hurt, Strachy Na Lachy i Maria Peszek. Będzie rock, punk, reggae, folk, avant-pop, alt-country, trip-hop i nu-jazz.

Specjalnie na ten festiwal reaktywację (tylko na jeden koncert!) zapowiada grupa Lenny Valentino (muzycy Myslovitz, Negatywu i Ścianki). Zespół wsławił się znakomitą płytą „Uwaga, jedzie tramwaj” (Fryderyk 2001 w kategorii "alternatywa"). Zagrał tylko jedną trasę koncertową, potem muzycy (Artur Rojek, Mietall Waluś, Maciek Cieślak, Jacek Lachowicz i Arkady Kowalczyk) wrócili do macierzystych formacji. To będzie jedyna okazja, by znów zobaczyć ich razem, na jednej scenie.

Będą też goście z zagranicy. Zagra austriacka grupa Sofa Surfers. Przed niemal dekadą zaczęła od muzyki elektronicznej. Grała dub, samplowała jazz, sięgała po nowoczesne, gęste rytmy. Ich utwory remiksowali m.in. Mad Professor i Howie B. Oni sami stopniowo przechodzili w stronę coraz bardziej "żywych brzmień". Czwarta, wydana pod koniec 2005 r. płyta „Sofa Surfers” jest ukoronowaniem tego procesu. Gitarowy trans spodoba się nie tylko fanom post-rocka. Wystarczy lubić dobre melodie. Soulowego klimatu dodaje nowy wokalista Mani Obeya. Jego głos jednym może kojarzyć się z Benem Harperem, innym z Sealem. Ale przy takim ładunku emocji nie trzeba uciekać się do żadnych porównań.

Brytyjska Banco De Gaia to zespół Toby'ego Marksa. Na początku lat 90., zainspirowany modą acid-house, zaczął grać elektronikę pod pseudonimem „Bank Światowy”. Jego muzyka od początku łączy taneczne rytmy i inspiracje kulturą Dalekiego Wschodu. W reakcji na decyzję chińskiego rządu o wybudowaniu linii kolejowej do stolicy okupowanego przez Chiny Tybetu, Lhasy, w 1995 roku nagrał dwunastominutowy utwór z zapętlonymi zaśpiewami Tybetańczyków. Utwór dał początek słynnemu, dziś kultowemu już albumowi „Last Train To Lhasa”. Od tamtego czasu pod szyldem Banco De Gaia ukazało się dziewięć płyt. Do Polski przyjedzie promując tegoroczny album „Farewell Ferengistan”.

White Birch pochodzi z Norwegii. Trio gra od 10 lat, jego muzyka to podniosły, niemal patetyczny, melancholijny minimal-pop. Piękne melodie, refleksyjne tempa - wszystko zgodnie z hasłem „Quiet Is The New Loud”. Olat Flottum, Hans-Christian Almendingen i Ulf Rogde nagrali dotąd pięć płyt, teraz wciąż promują ubiegłoroczny album „Come Up For Air”. Ten album to majstersztyk uczuć, ciszy, melodii i nastroju. Może spodobać się fanom Codeine, ale też Sigur Ros.

Islandzki Bang Gang godnie wpisuje się w chlubne tradycje muzyczne swojego kraju. Dla pop-kultury Islandia stała się słynna dzięki Sugarcubes i Bjork, potem byli m.in. Mum i Sigur Ros. Bang Gang gra tanecznie, gra też melancholijnie. Elektronikę łączy z muzyką akustyczną. Na ich płytach gościnie pojawiali się m.in. Nicolette, znana ze współpracy z Massive Attack czy Daniel August, wokalista Gus Gus. O skali szaleństwa muzyki norweskiego zespołu świadczy fakt, że na pierwszą płytę nagrał „In Heaven”, piosenkę z niezapomnianego filmu Davida Lyncha „Głowa do wycierania”.

OFF FESTIVAL to impreza plenerowa, święto muzyki, ale także święto dzieci pokrzywdzonych przez los, święto wolontariatu. Odbędą się m.in. Międzynarodowe Targi Wolontariatu i Festiwal Malarstwa Emocjonalnego. Dochód z biletów przeznaczony zostanie na cele charytatywne.
OFF FESTIVAL to nie tylko muzyka: odbędą się także przedstawienia teatralne, oraz pokazy filmowe.

Więcej informacji na stronie: www.off-festival.pl.

Organizatorzy:

Artur Rojek: dyrektor artystyczny festiwalu, organizator produkcji;
Paweł Maliszczak:  współpraca z mediami, organizator produkcji; tel. 600 142 660
Maciej Koterba: booking, organizator produkcji; tel. 668 568 883

NOWY FLUID

Ukazał się 64 numer magazynu Fluid. W dziale muzycznym m.in.: artykuł o Xiu Xiu, Ślepcy, Milipop, wywiad z Nun, recenzje.

Polecamy...

LIPCOWE RECENZJE

Jak co miesiąc, przygotowaliśmy dawkę naszych recenzji płytowych. Zapraszamy do lektury!!

www.gaz-eta.vivo.pl/gaz-eta/recenzje/

GAZ-ETA TEAM

BRAVE FESTIVAL - WROCŁAW

BRAVE FESTIVAL 2006 - Głosy Azji

8-15 lipca 2006

8 dni koncertów, spektakli, filmów i warsztatów. Około 40 imprez w odbywających się w 9 różnych przestrzeniach. Głosy Azji są unikalną szansą prezentacji tradycji artystycznych i elementów kultury Japonii, Korei, Chin, Tajwanu, Laosu, Singapuru, Rosji, Indii, Sri Lanki.

Organizowany przez Teatr Pieśń Kozła Brave Festival - Przeciw wypędzeniom z kultury, którego pierwsza edycja, Magia Glosu, miała miejsce w listopadzie 2005 r. to miedzynarodowe przedsięwzięcie, mające na celu prezentację nieznanych lub ginących kultur i tradycji z całego świata. Wychodząc z założenia, że należy chronić to dziedzictwo, zanim bezpowrotnie odejdzie, corocznie do udziału zapraszane są zespoły kontynuujące tradycje swego kraju i swoich przodków.

Tegoroczna edycja Brave Festival, która odbędzie się między 8 a 15 lipca 2006 r. pod haslem Glosy Azji, będzie mówić o nich w sposób dosłowny i symboliczny, poprzez rozmaite formy artystycznej wypowiedzi. Liczne imprezy pozwolą lepiej poznać i zrozumieć barwne, bogate dziedzictwo Dalekiego Wschodu. Festiwal będzie prezentować prawdziwe i oryginalne głosy azjatyckich kultur, korzenie i mity sztuki Wschodu, podążać ścieżkami ginących i odradzających się w krajach Azji tradycji.

Około 40 wydarzeń festiwalowych - koncertów, spektakli, filmów, wykladów - odbywać się będzie na wielu wrocławskich scenach i w plenerze. W ramach festiwalu odbędą się również warsztaty tradycyjnych tańców i muzyki oraz profesjonalne warsztaty filmowe.

www.bravefestival.pl

MERZBOW I RUINZHATOVA

5 lipca 2006 światowe premiery będą miały 2 nowe wydawnictwa VIVO Records.
1. noizowy protest przeciw odłowom wielorybów - MERZBOW - BLOODY SEA CD
2. koncertowe nagrania projektu artystów znanych z Ruins, Boredoms, Omoide Hatoba- RUINZHATOVA - LIVEINSOMEWHERE CD






Dostęp do powyższych tytułów będzie w Polsce ograniczony. Zdecydowana większość egzemplarzy opuści granice Rzeczpospolitej. Jednak ciągłość sprzedaży w kraju zapewni sklep VIVO.PL.


znalezionych: 303 na 31 stronach
<<< poprzednia -   15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25   - następna >>>
 
POLECAMY: