Złe Psy "Złe Psy - Forever", CD, MetalMind, 2002

Andrzej Nowak znany nie tylko z kultowej formacji TSA wydał z zespołem Złe Psy album pod tytułem "Złe Psy - Forever". Jest to po prostu dawka hard rocka przemieszanego z najbardziej typowym bluesem i niestety średnio dobrymi tekstami. Klimaty typu "patrzę na twe księżycowe lico i wiem co masz pod spódnicą, hej, hej!" albo "znów ta cholerna 3 rano" czy "Wyrwałem chwasta niech się chlasta" są na mój gust trochę za płytkie i za naiwne jak na tej klasy muzyka, określanego przez speców od bluesowego grania postacią charyzmatyczną... Z drugiej strony próby poruszania tematyki społecznej generalnie kończą się na tym, co widać na ulicach ale bez głębszego skomentowania.

Sama muzyka jest technicznie niezła, ale mało odkrywcza - tak jak wspomniałem - najtypowszy z typowych hardrock, blues, poza tym trochę glamrocka, riffy oklepane do bólu, dwie ballady... Dużo Easy Ridera i Dżemu, odgrzebanie starego bluesa i wrzucenie w niego trochę ulicznych tekstów - nic super odkrywczego poza próbą zarapowania czy wmiksowania szczekającego pitbulla - suczki Pinii, którą można podziwiać na tylnej stronie okładki (nota bene bardzo hiphopowej graifcznie). Sami muzycy określili to co grają pitbull rockiem od zachowań tegoż psa , który to raz ma kochać, a raz nienawidzieć... Ale może taka właśnie miała być ta płyta? Mam wrażenie, że nagrał ją w miarę zadowolony z życia dinozaur rocka z lekko chropowatym wokalem mający swojego ukochanego harleya i równie ukochanego psa. Aż i tylko.

"Złe Psy - Forever" można posłuchać w lecie na pikniku, zlocie motocyklowym lub jachtowym albo sącząc piwo w pubie. Albo w warsztacie grzebiąc w bebechach starej maszynie dwu lub czterokołowej. Czy jest to wpasowanie się w pewną rock'n'rollową niszę muzyczną? Możliwe. Skoro muzycy tak chcą to niech i tak będzie.

V.Ziutek


<<< poprzednia recenzja następna recenzja >>>
 

RECENZJE

+ Rapoon - Rhitz, CD
+ One Inch of Shadow - Birthday of Angels and Mannequines, CD
+ Akufen - My Way, CD
+ Squarepusher - Do You Know Squarepusher, CD
+ Yul - Yul, CDR
+ C.H. District - zan[zib]ar: live action, CDR
+ Drewo - Pieśni z Ukrainy, CD
+ The Irish Connection, Ula Kapała, Dudy Juliana - Echa Celtyckie, CD,
+ Muslimgauze - Hummus, CD
+ Nils Petter Molvaer - Khmer, CD
+ Krakatau - Volition, CD
+ Kraftwerk - Radio-Activity, CD
+ Peter Mergener - Wet Places, CD
+ Tom Angelripper - Ein Schroener Tag..., CD
+ Ole Lukkoye - Horse - Tiger, CD
+ Nick Parkin: Island of Dust - soleilmoon 1999, CD
+ Schönwälder / Fanger - Analog Overdose, CD
>> Złe Psy - Złe Psy - Forever, CD
+ Percival Schuttenbach - Tutmesz-Tekal, CD
+ BREACH - Kollapse, CD
+ Electroacoustic Music vol. VII, CD
+ Sebastian Buczek: Wabienie Dziewic, CDR
+ Francisco Lopez: untitled (1998), CD

- - - - - - - - -

WYWIADY / RELACJE

+ Laswell a sprawa polska