Andrzej Nowak BEST OFF 2004

1. Atomic/ School Days "Nuclear Assembly Hall" Okka Disk
2. FME "Underground" Okka Disk
3. Oleś/ Trzaska/ Oleś "Le Sketch Up" 1kg Records
4. Pink Freud "Sorry Music Polska" …
5. Territory Band 3 "Map Theory"
6. Rhythm and Sound "W/ The Artist" Basic Channel/ Burial Mix
7. Vandermark 5 "Exercise In Style…" Atavistic



Paweł Gzyl
1. Superpitcher "Here Comes Love" CD (Kompakt)
2. Sylvie Marks And Hal 9000 "Crazeee" CD (BPitch Control)
3. Michael Meyer "Touch" (Kompakt)
4. Alter Ego "Transphormer" CD (Klang Electronic)
5. Spektrum "Enter The Spektrum" CD (Playhouse)
6. Das Bierbeben "No Future No Past" CD (Shitkatapult)
7. Robag Wruhme "Wuzzellbud KK" CD (Musikkrause/Freude-Am-Tanzen)



LISTA TOP 14 PLYT ROKU 2004 - Tom Sękowski
TOP 14 RECORDS OF 2004 – Tom Sękowski


Ponizej jest czternascie plyt, ktore w ubieglym roku zrobily na mnie mocne wrazenie (kolejnosc przypadkowa).
In no particular order, here are fourteen records that had a strong impact on me over this past year:

(1) Taylor Deupree "January" [Spekk]
(2) John Butcher "Thirteen Friendly Numbers" (Reissue) [Unsounds]
(3) Sun Ra "Spaceship Lullaby" [Atavistic / Unheard Music Series]
(4) "New Jazz Meeting: Baden-Baden 2002" [hathut]
(5) Peter Kowald / Alberto Braida / Giancarlo Locatelli "Aria" [Free Elephant]
(6) Jimmy Lyons "The Box Set" [Ayler Records]
(7) Various Artists “Trojan Reggae Brothers Box Set” [Trojan]
(8) Cecil Taylor Quartet "Incarnation" [FMP]
(9) Brotherhood of Breath "Bremen to Bridgwater" [Cuneiform]
(10) Margareth Kammerer "To be an Animal of Real Flesh" [Charhizma]
(11) Various Artists / Carl Douglas "Kung Fu Fighting - Remixes" [Echo Beach]
(12) Bang On a Can "Terry Riley In C" [Cantaloupe Music]
(13) Michael J. Schumacher "Stories" [Quecksilber]
(14) Tetsu Saitoh / Michel Doneda "Spring Road 01" [Scissors]



top 7 / Tadeusz Kosiek /
kolejność przypadkowa (chyba alfabetyczna):

3/4HadBeenEliminated - s/t [Bowindo]
Oren Ambarchi - Grapes From The Estate [Touch]
Ferran Fages/Ruth Barberán/Alfredo Costa Monteiro - Atolón [Rossbin]
Sachiko M/Toshimaru Nakamura/Otomo Yoshihide - Good Morning, Good Night
[Erstwhile]
Stephan Mathieu - On Tape [Häpna]
Gert-Jan Prins - Risk [Mego]



top7 2004 / JL/
kolejność przypadkowa / pomijam wiadome ;) /

LULLATONE - Little Songs About Raindrops by / Plop
DAVID SYLVIAN & RYUICHI SAKAMOTO - World Citizen / Samadhi Sound
MORRISSEY - You are the Quarry / Attack
MUSLIMGAUZE - Syrinjia / Soleilmoon
TAYLOR DEUPREE - January / Spekk
RADBOUD MENS - Pulse / Staalplaat
MUSLIMGAUZE - Azzazin / Staalplaat



Dariusz Brzostek:

Danny Ben-Israel, Lost Kathmandu Sessions, Locust 2004
Peter Brötzmann/Joe McPhee, Tales out of Time, HatOlogy 2004
Henry Flynt & the Insurrections, I Don't Wanna, Locust 2004
Gamelan Son of Lion, The Complete Gamelan in the New World, Locust 2004
Keiji Haino, Black Blues, DSA 2004
Muslimgauze, No Human Rights For Arabs In Israel, Vivo 2004
Toho Sara, Hourouurin, Fractal, 2004



V.Ziutkowa Siódemka 2004 - kolejnoœć alfabetyczna:

1. Beltaine Celtic Group "Rockhill" (PL)
2. Chris Caffery "Faces" (USA)
3. Hajdamaky "Bohusław" (UA)
5. Hermh "Before The Eden - Awaiting The Fire" (PL)
5. Sarakina "Junctions" (PL/BG)
6. SSOGE "Relic Dances" (CZ - Morawy)
7. Œwiatogor "Pan Połaci Ziem Pomorskich" (PL)


 

RECENZJE

+ Muslimgauze - Syrinjia
+ Evan Parker Trio & Peter Brötzmann Trio - The Bishop's Move
+ Don Cherry - Orient/Eagle Eye/Togetherness/Si Ta Ra Ma
+ Kaada / Patton - Romances
+ Sarissa - Masters Of Sins
+ Eileen Ivers - Crossing The Bridge
+ Guess Why - The Plan Of Escape
+ Serpentia - Nails Enigma
+ Tenebrosus - Lost And Forgotten
+ Karbido - Karbido
+ Sąsiedzi Gustawa - Dziesięć Lat Później
+ Silent Stream Of Godless Elegy - Relic Dances
+ Monstrum - Za Horyzontem Ciszy
+ Antek Kania jako Syrbacy - Antek Kania jako Syrbacy
+ V.L.A.D. - Emo-Droidz
+ Stephan Mathieu - On Tape
+ Trzaska/Friis/Uuskyla - Unforgiven North
+ Fin Trio: Fred Van Hove, Ivo Vander Borght, Nikos Veliotis
+ Dave Douglas/Louis Sclavis/Peggy Lee/Dylan Van Der Schyff - Bow River Falls
+ Yann Tiersen & Shannon Wright, s/t
+ Third Eye Foundation - OuMuPo 1
+ White Hole - Pink Album
+ Don Williams - Initial E.P.
+ Tunng - Mother's Daughter And Other Songs
+ Mambotur - atina.latino
+ Mattr. And Friends - Consequence Of Thoughts
+ Team Kitty-Yo
+ Konrad Kucz - Nagrania bardzo archiwalne 1984 - 2004
+ Listen And Dance Vol. 2
+ Illumination Compilation Vol. 12
+ Johann Johannsson - Virthulegu Forsetar
+ The Hacker - Reves Mecaniques
+ Crackhaus - Spells Disaster
+ Balduin - Balduin
+ Tymański Yass Ansamble - Jitte; Kapishon - Kapishon; Robotobibok - Nawyki Przyrody
+ DKV Trio - Trigonometry; Atomic/ School Days - Nuclear Assembly Hall; Territory Band 3 - Map Theory

- - - - - - - - -

+ Howard Riley - The Toronto Concert; Duality; Howard Riley / Barry Guy / John Stevens - Organic
+ Jaap Blonk / Koichi Makigami / Paul Dutton / Phil Minton / David Moss - Five Men Singing
+ Archie Shepp - I Know About The Life
+ David Liebman - Colors
+ William Parker Trio - ...And William Danced
+ Paul Bley Trio - Closer
+ Henry Grimes Trio - The Call
+ Oskar Aichinger - To Touch a Distant Soul
+ Various Artists - Movement Soul
+ Bobby Previte / Charlie Hunter + Greg Osby - Groundtruthe; Latitude
+ John Butcher / Phil Durrant / Peggy Lee - Intentions
+ Dj Spooky That Subliminal Kid - Celestial Mechanix
+ Moldy Peaches - Moldy Peaches 2000 (Unreleased Cutz and Live Jamz 1994-2002)
+ Wolfgang Muthspiel - Solo; Noel Akchote - Sonny II (The Music of Sonny Sharrock)

- - - - - - - - -

WYWIADY / RELACJE

+ TOP 2004