Gigolo Showcase
Jamie Anderson & Content "Body Jackin" EP
Lopazz "Fuck Me!" EP
Seelenluft Feat. Florian Horwath "Horse With No Name" EP
Jor-El "Body Trance" EP
, Gigolo Records 2007

www.gigolorecords.com

Przegląd winylowych nowości ze stajni DJ Hella rozpoczyna Jamie Anderson & Content z dwoma wersjami utworu "Body Jackin". Już sam tytuł wskazuje, że to klasyczny house o chicagowskim brzmieniu. Tworzy go suchy bit wsparty drgającym basem, na który nakładają się popiskujące klawisze wsparte kosmicznymi efektami. Oryginalny miks zawiera dodatkowo typowy dla tej stylistyki wokal - a dubowy miks jest go oczywiście pozbawiony.
Lopazz serwuje trzy nagrania. "Fuck Me!" opiera się na surowym bicie o house`owej proweniencji, który uzupełnia świdrujący loop górujący nad zepchniętymi w tło dyskotekowymi wokalizami zatopionymi w zimnych partiach klawiszy. W "Watermelonman" zrealizowanym z pomocą Savasa Pascalidisa dominuje warczący bas opleciony świszczącymi efektami, zza których wyłaniają się mroczne klawisze i groźna wokaliza w stylu Frontu 242. W efekcie oldskulowy house łączy się tu z szorstkim EBM tworząc perwersyjny miks w stylu lat 80. Najbardziej ekscentryczny w tym zestawie jest "What Should I Do?" House`owy puls niesie tu bowiem wokalno-gitarowy fragment popowej piosenki Deafny Moon, podszyty nerwowo brzęczącym podkładem z rozlanych klawiszy. Seelenluft z wokalnym udziałem Floriana Horwatha proponuje taneczną przeróbkę hipisowskiego hymnu grupy America - "Horse With No Name". W oryginalnym i radiowym miksie otrzymujemy melodyjna piosenkę zaśpiewaną w melancholijny sposób, którą uzupełnia jedynie miarowy rytm i sążniste syntezatory. DJ Hell dokonuje poważniejszej dekonstrukcji nagrania. W jego wersji "Horse With No Name" otrzymuje tech-house`owy bit wsparty rwanym basem i kumkającym loopem o acidowej barwie. Ponieważ wokal nadal dominuje nad warstwą instrumentalną - urokliwa linia melodyczna nadal pozostaje na pierwszym planie.
Na singlu Jor-Ela znajdujemy dwa prawie ośmiominutowe nagrania. "Body Trance" to energetyczne techno z wijącym się loopem o żrącej barwie, nad którym górują strzeliste partie klawiszy z naczelnym motywem o noworomantycznym charakterze. W "Hart Beat" wysuwa na przód przejmujące syntezatory wpisując w nie zbasowany akordy w stylu EBM na nieco cięższym podkładzie rytmicznym. Mroczne i zmysłowe.

Paweł Gzyl


<<< poprzednia recenzja następna recenzja >>>
 

RECENZJE

+ Goloka - Afterglow
+ Uusitalo - Karhunainen
+ Sun Electric - Lost & Found 1998 - 2000
+ Christian Smith & John Selway - The Coming Storm
+ Sixtoo - Jackals And Vipers In Envy Of Man
+ Sci.Fi.Lo.Fi Volume 1 - Andrew Weatherall
+ Andrea Sartori - Il Tagliacode
+ Anthony Rother - So Good
+ Robosonic - Sturm & Drang
+ Rechenzentrum - Silence
+ Onur Özer - Kaşmir
+ Múm - Go Go Smear The Poison Ivy
+ Michaela Melian - Los Angeles
+ Kevin Gorman - Chemistry Lock
>> Gigolo Showcase: Jamie Anderson & Content - Body Jackin EP / Lopazz - Fuck Me! EP / Seelenluft Feat. Florian Horwath - Horse With No Name EP / Jor-El - Body Trance EP
+ Expansion - Contraction
+ Dave DK - Lights & Colours
+ Chica & The Folder - Under The Balcony
+ Le Chic - Le Mix
+ 1984 - 4891
+ 19 Wiosen - Pedofil
+ Troum - AIWS
+ Frank Pahl - Songs of War and Peace
+ Grimo - Rag-Time
+ Los Mac's - Kaleidoscope Men / Los Vidrios Quebrados - Fictions
+ Abner Jay - One Man Band
+ Los Angeles Free Music Society - The Lowest Form of Music
+ Zweistein - Trip. Flip Out. Meditation
+ Pärson Sound - Pärson Sound
+ Jackie O Motherfucker - America Mystica