"All In! - 10 Years Of Poker Flat Recordings", Poker Flat
www.pokerflat-recordings.com
www.myspace.com/pokerflat

To równo dziesięć lat temu, niemiecki didżej i producent, Steve Bug, kończąc swą współpracę z Raw Elements, postanowił założyć nową wytwórnię, która miała w założeniu stworzyć zupełnie świeże brzmienie. W ten sposób powstał Poker Flat, do współpracy z którym, hamburski artysta zaprosił kilku zdobywających coraz większą popularność na elektronicznej scenie producentów - Martina Landsky'ego, The Märtini Brös, Johna Tejadę czy Detroit Grand Pubahs. I faktycznie - w ciągu kilku następnych lat udało im się wykreować wspólne brzmienie, w którym techno, house i electro łączyły się ze sobą, tworząc głęboką, przestrzenną i klimatyczną muzykę.
Dziś, w związku z rocznicą uruchomienia Poker Flat, dostajemy wyjątkowy wydawnictwo - trzypłytowy box, zawierający wybrane przez Buga nagrania z katalogu Poker Flat. Pierwszy z nich zawiera utwory, przygotowane specjalnie na tę okazję przez najbardziej znanych producentów związanych z wytwórnią. Zestaw otwiera sam szef tłoczni z euforycznym techno "My Chihuahua Bites", by potem ustąpić miejsca duetowi The Märtini Brös, który serwuje podszyty latynoskim groovem "A Beautiful Place" i młodemu talentowi - Davidowi Durango, popisującemu się syntetycznym "Dancing To The Dark". Bardziej surowe brzmienia o acidowym charakterze proponuje z kolei Clé w swoim "Moon 15" oraz Burnski w chicagowskim "Species". Równie mroczne dźwięki spotykamy w tribalowym "Telling", przygotowanym przez Syncophant Slags (słynny Mr C z Adultnapperem) oraz zredukowanym do technicznego minimalu "The Highlander" autorstwa Gamala Kabara. Bliżej typowych dla Poker Flat brzmień lokują się nastrojowe kompozycje Patricka Chardonnet ("Float") oraz duetów Guido Schneider & Florian Schirmacher ("Nadel Und Zwern") i John Tejada & Adrian Leviste ("M Track 5").
Drugi krążek z boksu przynosi kolekcję aktualnych singli z Poker Flat. Tutaj uwagę zwraca powracający do katalogu hamburskiej wytwórni Vincenzo z acidowym "The Phantom Image", bliski klasykom rave'u Raudive w "Christmas Tree" oraz minimalistyczny Donnacha Costello w twardym "Hello, I Must Be Going". Ciekawostką jest energetyczny remiks klasycznego utworu D.H.S. - "House Of God" - w wykonaniu Phonique.
No i wreszcie trzeci dysk - ekskluzywne produkcje z archiwów Poker Flat. Zaczyna się od niezapomnianego "Kiki De Montparnasse" Hakana Lidbo, by potem zaskoczyć zdubowanym "Recall" Jackmate'a i porwać dynamicznym electro-hitem "Big Onion" Detroit Grand Pubahs w remiksie Joakima Slapa. Po drodze dostajemy jeszcze deephouse'owy "A Night Like This" samego Buga oraz mroczny "I Can't Get Up" Martina Landsky'ego. Całość wieńczy największe odkrycie Poker Flat - Trentemoeller - z zaśpiewanym przez Richarda Davisa urokliwym "Something Better".
Wytwórnia prowadzona przez Steve'a Buga jest dobrym przykładem na to, że w targanym kolejnymi modami światku nowoczesnej elektroniki, można zachować artystyczną niezależność i odnieść komercyjny sukces.

Paweł Gzyl


<<< poprzednia recenzja następna recenzja >>>
 

RECENZJE

+ Sun City Girls - You're Never Alone with a Cigarete (Singles Volume 1)
+ Bruce Haack - Haackula
+ Sun Ra - Live in Cleveland
+ Magma - Studio Zünd. 40 ans d'évolution
+ Muslimgauze - Armsbazzar / Muslimgauze vs Species of Fishes
+ Father Moo & The Black Sheep - Father Moo & The Black Sheep
+ Ofege - Try and Love
+ Andrew Liles & Jean-Hervé Péron - Fini!
+ Faust - C'est com... com... compliqué
+ The Wooden Birds - Magnolia
+ Steve Bug - Time Flies - The Best Of Steve Bug 1998 - 2008
+ Abe Duque - Don't Be So Mean
+ Gagarin - Adaptogen
+ King Roc - Chapters
>> All In! - 10 Years Of Poker Flat Recordings
+ Ethan Rose - Oaks
+ Swayzak - Snowboarding In Argentyna - Extended & Remastered 2009
+ Apoptygma Berzerk - Rocket Science
+ Circlesquare - Songs About Dancing And Drugs
+ Autechre - Quaristice
+ E.Stonji - Particles
+ Stereolab - Chemical Chords
+ Tomasz Zawadziński - Sounds Like Pictures
+ Acid Mothers Gong - Live In Nagoya
+ Deerhunter - Microcastle/Weird Era Continued
+ S.E.T.I. & Si_COMM - Probe
+ Accomplice Affair - Samotny Horyzont